Изяви и постижения

Катерина Кирилова 13г., Сиана Жекова 14г., Кристиян Димитров 14г. и Калина Иванова 13г., от проекта ни по живопис и графика "Контрасти", спечелиха 1-во място и голямата награда в конкурса "Нарисувай света на хобитите", организиран от Mall Galleria Burgas.

Цветан Костов Стоянов - 8г. , участник в проекта "Шахматът-игра за лидери" стана девети на световното първенство по класически шах за деца и младежи в Марибор, ноември 2012

Мирослав Патрашков, 10 г., участник в проекта по забавна математика "Знайко" спечели награда и статуетка за отлично представяне на Есенния турнир по математика и информатика на БАН - Институт по математика и информатика Черноризец Храбър

Даниела Караиванова,18г., лауреат на големия приз на фондацията за 2012 и участник в проекта ни "Language and Occupation" спечели 1-ва награда на националния конкурс за рисунка "Нарисувай Земен: съхрани духа", организиран от Работилница за истории

Финалисти и наградени в конкурса "Жената в съвременното християнско семейство":
Айлин Салиева, 14г., участник в проекта по приложни изкуства "Цветове и форми" спечели 3-то място в категория "Батик" в конкурса

Геновева Киркова, 10г., участник в проекта по живопис и графика "Контрасти" спечели 2-ро място в категория "Рисунка"

Нелина Манева, 12г., участник в проекта по живопис и графика "Контрасти" спечели 3-то място в к
атегория "Рисунка"

Иванина Атанасова, 6г. , участник в проекта по живопис и графика "Контрасти" спечели специалната награда в конкурса "Жената в съвременното християнско семейство"

Елена Кирова, 8г., и Иванина Атанасова, 6г., участници в проекта по живопис и графика "Контрасти" спечелиха поощрителни награди в конкурса "Жената в съвременното християнско семейство"

Надежда Тодорова, 18г., участник в проекта "Езикът на младите българи", спечели поощрителна награда от конкурса за есе "Жената в съвременното християнско семейство"

Цветан Костов Стоянов - 8г., участник в проекта "Шахматът-игра за лидери" стана новият европейски шампион по шахмат на европейското първенство за младежи в Прага, август 2012

Анна Първанова - VIII клас, лауреат от програмата ни "Награди и стипендии 2012"  спечели първа награда в ученическия Арт конкурс посветен на Деня на независимостта под надслов „Свобода и равни права за всички”, проведен в чест на американския национален празник на Американското посолство.

Мирела Добринова Буюклиева - X клас, участник в проекта "Магията на музиката" спечели 2-ро място в международния фестивал за детско изкуство "Trixie" в к.к. Албена

Венцислав Герасимов Дуков - IX клас, участник в проекта "Магията на музиката" спечели 3-то място в международния фестивал за детско изкуство "Trixie" в к.к. Албена.

Нашите пратенички Кристина Щерионова Събева и Яна Петрова Василева от проекта "Магията на музиката" получиха грамоти за отлично представяне на международния конкурс за детско творчество "Приятели на България" 2012, Албена

Венцислав Герасимов Дуков - IX клас, ученик в ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Магията на музиката" спечели първо място в 1-вия международен конкурс за деца и младежи "Звездни мостове" 2012, Поморие

Даниела Бориславова Караиванова - IX клас, ученичка в АЕГ "Гео Милев", участничка в проекта "Language and Occupation" спечели първата награда в конкурса за комикс „Моята мобилност“ в раздела  за  ученици от 10 до 12 клас. Той бе организиран от Центъра за развитие на човешките ресурси и програмата „Европас“ за ученици и студенти.  Само ден след това Даниела заедно с брат си Светозар Караиванов грабнаха журито със своя „Пъстър Еко Арт Проект“ в конкурса за еко инсталация, проведен от Международният Фестивал на Анимационния Филм “Златен Кукер – София”, Българска Асоциация на Независимите Художници Аниматори – БАНХА и Оперативна Програма "ОКОЛНА СРЕДА 2007-2013"  и получиха трета награда.
След завръщането си в Бургас я очакваше и награда за нейния плакат в националния конкурс „Моят свят в многоезична Европа“ на Българската асоциация за качествени езикови услуги  ОПТИМА – София.

Сиана Атанасова Жекова - IV клас, участничка в проекта „Живопис и графика“ спечели първо място в  XVII Национален математически турнир Акад.Кирил Попов.

Даниела Бориславова Караиванова - IX клас, ученичка в АЕГ "Гео Милев", участничка в проекта "Language and Occupation" спечели специална награда на национален литературен конкурс за есе на тема "Възобновяемите енергийни източници - нашият нов шанс да спасим планетата", 2-ро място на национален конкурс за есе на тема "Да опазим планетата чиста" и 3-то място на национален конкурс за есе на тема "Водата-извор на живот".

Даниела Стоянова Радева и Снежина Христова Милушева - X клас, ученички в ГПНЕ "Гьоте", участнички в проекта "Sprache und Beruf" са на 5-то и 6-то място на  националния кръг на олимпиадата по немски език.

Даниела Стоянова Радева - X клас, ученичка в ГПНЕ "Гьоте", участничка в проекта "Sprache und Beruf" е на 3-то място на националната олимпиада на Гьоте институт и спечели 4 дни участие в семинар в град Банско.

Янита Джунова - Х клас, ученичка в ПМГ "Акад.Н.Обрешков", участник в проекта "Езикът на младите българи" към Фондация "Шанс за децата на България" спечели еднократна стипендия в конкурса за есе по програма "Силен старт" организиран от Пощенска банка.

Резултати от областния кръг на олимпиадата по български език и литература:
Мария Есенкова - X клас, ученичка в ГНЕГ "Гьоте", участник в проекта "Езикът на младите българи" към Фондация "Шанс за децата на България"- 5.75
Янита Джунова - Х клас, ученичка в ПМГ "Акад.Н.Обрешков", участник в проекта "Езикът на младите българи" към Фондация "Шанс за децата на България- 5.50
Надежда Тодорова - Х клас, ученичка в НЕГ "Гьоте", участник в проекта "Езикът на младите българи" към Фондация "Шанс за децата на България"- 5.00

Цветан Костов Стоянов - 8г. , участник в проекта "Шахматът-игра за лидери" стана републикански шампион по класически шах в неговата възрастова група

Цветан Костов Стоянов - 8г. , участник в проекта "Шахматът-игра за лидери" е спечелил първо място в гр. Пловдив на  детския турнир по шахмат за купа „Тримонциум“

Мария Игорова Христова - II клас, ученичка в „Св.Климент Охридски“, участник в проекта по графика и живопис „Контрасти“ е спечелила 3 място и статуетка на националния конкурс„Трифон Зарезан“, както и грамота за отлично представяне.

Даниела Стоянова Радева и Снежина Христова Милушева - X клас, ученички в ГПНЕ "Гьоте", участнички в проекта "Sprache und Beruf" са класирани за националния кръг на олимпиадата по немски език.

Кристина Щерионова Събева - X клас, ученичка в  ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Магията на музиката" спечели 1-во място в 4-та възрастова група на националния конкурс за млади изпълнители "Сезони".

Мирела Добринова Буюклиев
а - X клас, ученичка в ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Магията на музиката" спечели 3-во място в 4-та възрастова група на националния конкурс за млади изпълнители "Сезони", награда от Читалище "Пробуда" и награда за най-добро сценично поведение.

Венцислав Герасимов Дуков -
IX клас, ученик в ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Магията на музиката" спечели поощрителна награда в 4-та възрастова група на националния конкурс за млади изпълнители "Сезони".

Янита Иванова Джунова - X клас, ученичка в ПМГ "А.Н.Обрешков", участник в проекта "Езикът на младите българи" спечели стипендия от 7-мото издание на конкурса "Силен старт" за есе на тема " Моят силен старт за България започва с...." във връзка с реформи в образователната система. Янита се е класирала и за 2-ри кръг на олимпиадата по български език и литература с оценка 5.75

Снежина Христова Милушева - X клас, ученичка в ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Sprache und Beruf" се е класирала в последния кръг на олимпиадата по немски език, организирана от посолството на Германия и Гъоте институт София (PAD-Schülerolympiade Deutsch 2012)

Mария Миленова Славова - 2 клас участник в проекта „Цветове и форми“ е постигнала максимален брой точки (50) на националното състезание от 1 до 4 клас „Аз общувам с Европа“

Олимпиада по български език и литература 1-ви кръг (училищен). Класирани за 2-ри кръг (областен):

Надежда Росенова Тодорова - XI клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи" - 5.50

Мария Николаева Есенкова - IX клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи“- 6.00

Наталия Денчева Няголова - IX клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи“- 5.50

Анита Илиева Илиева - IX клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи“- 5.75

Мария Трендафилова Пенчева - IX клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи“- 5.50

Йоана Георгиева Коджаклиева - IX клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи“- 5.50

Венета Иванова Чавдарова - IX клас, участник в проекта по български език „Езикът на младите българи“- 5.75

В конкурса по превод "Пера в мастило", 25.02.2012 деца на фондацията спечелиха призовите места:

Люба Трифонова Ковачева X клас, ученичка в ГПАЕ "Гео Милев", участник в проекта "Language and Occupation" - 1-во място за превод - английски език

Димитър Илиев Илиев
IX клас, ученик в ПМГ "А.Н.Обрешков", участник в проекта "Language and Occupation" - 3-то място за превод - английски език

Михаела Димитрова Георгиева X клас, ученичка в ГПАЕ "Гео Милев", участник в проекта "Language and Occupation" - Награда и грамота за много добро представяне

Виктор Станимиров Евтимов X клас, ученик в ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Sprache und Beruf" - 1-во място за превод - немски език

Снежина Христова Милушева X клас, ученичка в ГПНЕ "Гьоте", участник в проекта "Sprache und Beruf" - 2-ро място за превод - немски език

Даниела Радева и Снежина Милушева от проекта "Sprache und Beruf" са преминали успешно 1-ви квалификационен кръг от международна олимпиада по немски език огранизирана от Гьоте институт град София.

Снежина Милушева от проекта "Sprache und Beruf" е класирана за последен етап от конкурса PAD - Schuеlerolyмpiade “Deutschland" 2012

Александър Валериев ще представи моноспектакъла "Най-светлият син" от Симеон Димитров - 13.03.2012г. от 19.30 ч., в Куклен театър, град Бургас.

На финала на конкурса "Battle of the Bands" в клуб Роял Бургас, рок група "Chained Rose" към Фондация Шанс за децата на България получи 3 награди:

Награда на публиката за най-добра група
1- во място за солист - Зорница Михалева
1-во място соло китара - Мартин Стефанов

Олимпиада по немски език 1-ви училищен кръг: Класирани за 2-ри областен кръг:

Даниела Радева от модулен проект „Sprache und Beruf” – 10 клас НЕГ „Гьоте“ - 42т. (от 50 възможни)

Снежина Милушева от модулен проект „Sprache und Beruf” – 10 клас НЕГ „Гьоте“ – 42т. 

Снежина ще участва също в PAD - Schuеlerolyмpiade “Deutschland 2012“- 13.02.2012г.

Елица Минева от модулен проект „Sprache und Beruf” - 11 клас НЕГ „Гьоте“ - 41т.

Олимпиада по английски език 1-ви кръг (училищен): Класирани от нашите деца за 2-ри кръг (областен)

Вяра Христова от модулен проект „Language and occupation” - 9 клас ПМГ „Акад.Н.Обрешков“ - 86т. (от 90 възможни)

Деница Райкова от модулен проект „Language and occupation” - 11 клас ПМГ „Акад.Н.Обрешков“ - 85т.

Димитър Илиев от модулен проект „Language and occupation” - 9 клас ПМГ „Акад.Н.Обрешков“ - 80т.

Люба Ковачева от модулен проект „Language and occupation” – 10 клас ГПАЕ „Гео Милев“ се е представила отлично в международния проект на Българска асоциация по четене „Обучение на ученици в САЩ и Великобритания за учебната 2012-2013“ - 1-ви кръг (писане на есе) и 2-ри кръг (тест), следва 3-ти кръг.

Деница Мариянова Ковачева участник в проекта „Sprache und Beruf” ще участва във втория етап на състезанието „Jugend forscht” на 14 и 15.02.2012 Dюселдорф, Германия.

Рок групите „Chained Rose” и “Black Romance” на Фондация „Шанс за децата на България", които участват в проекта „Алтернативен рок“ ще се състезават за званието „Най-добрата банда“ с други рок групи от Бургас. Събитието „Battle of the bands” ще се състои на 09.02.2012г. от 20:00ч. в бар „Royal” Бургас.

Даниела Караиванова участник в проекта „Language and Occupation” спечели
награда за лого в международния конкурс “Our Hands Together for Our Nature”
, в категория 17 години. Тя е класирана на 2-ро място  http://www.fao.org/climatechange/youth/75008/en/

Снежина Милушева, участник в проекта „Sprache und Beruf” е извоювала двуседмична езикова практика от 28.07 до 10.07.2012г. в Германия от Ротари Клуб България.

Виктор Евтимов, участник в проекта "Sprache und Beruf" e класиран за последния етап в надпреварата за едногодишен обмен в Германия, организиран от сдружение "Младеж за разбирателство- България" партньор на международната организация "Youth For Understanding".

Деница Мариянова Ковачева, 16г. от проекта „Sprache und Beruf” спечели 2-ро място на международния конкурс „Jugend forscht”- Германия с проекта си „ Разнообразие в храненето на пойните птици в защитена местност Пода“. Тя получи също така Специална награда от Министерството на околната среда в Германия.

Калина Иванова Иванова 12г. от проекта „Живопис и графика“ участва в национален конкурс „Полет на въображението“ и спечели приз „Млад художник", който ще бъде връчен на 22.02.2012г. в град Казанлък

Сиана Атанасова Жекова 11г. от проекта „Живопис и графика“ участва в национален конкурс „Трифон Зарезан“ и спечели 2-ро място за рисунка.

 

 



 

Календар

-
Център за млади таланти

-
Конкурсна тема "Изпитание ли е талантът" Карен срок за предаване на творбите 8 декември 2017

-
Ден на отворените врати на Център за млади таланти