Награди 2016

Лауреати за 2016

Нургюл Салимова със световната купа по шахмат

Нургюл Илханова Салимова, 6-ти клас, ОУ ,,Васил Левски'', с. Крепча

Световната шампионка по шахмат получава Големия приз на Фондацията "Шанс за таланта 2016" за изключителни постижения в областта на шахмата

Значими постижения за последните две години: 2015 - Световна шампионка по шахмат за момичета до 12 години; Държавна шампионка при момичетата до 12г. (класически шахмат); Държавна шампионка при момичетата до 12г. (ускорен шахмат); Бронзов медал при момчетата до 12г. (блиц); Сребърен медал на държавното отборно първенство за жени с отбора на Бургас 64; Държавна шампионка на отборното училищно първенство с отбора на ОУ ,,Васил Левски'', с. Крепча, Шампионка на ЕС при момчетата и момичетата до 12г.; Шампионка на държавното отборно първенство до 12г. с отбора на Бургас 64; 5-то място на европейското първенство за момичета до 12г.
2016 - Държавна шампионка при девойките до 18г. (класически шахмат); Държавна шампионка при девойките до 18г. (ускорен шахмат); Държавна шампионка при девойките до 18г. (блиц)

Аника Шиникова

Аника Мариова Шиникова, 11-ти клас, ПМГ „Академик Сергей Павлович Корольов”, Благоевград.

Индивидуална парична награда за отлично представяне на републикански олимпиади, конкурси, състезания в областта на философията.

Значими постижения за последните две години: Първо място на ХІХ-та ученическа философска конференция “ЧОВЕК – СВЯТ” 2014-2015г; Първо място и златен медал на Националната олимпиада по философия 2014-2015г; Първо място и златен медал от ХХ-та ученическа философска конференция “ЧОВЕК – СВЯТ” 2015-2016г.; Трето място и бронзов медал на  Националната олимпиада по философия 2015-2016г.

Кристиян Тодоров

Кристиян Василев Тодоров, 7-ми клас, СОУ "Христо Ботев", с. Горна Малина

Индивидуална парична награда за отлично представяне на републикански олимпиади, конкурси, състезания в областта на музикалното изкуство.

Значими постижения за последните две години: За 2015 - трето място на Конкурс за романтична музика „American protégé”, Ню Йорк, САЩ; Първо място на 11-ти Национален детско-юношески конкурс с международно участие за музикално и танцово изкуство „Орфеева дарба”; Първо място и специална награда "Андрей Стоянов" на IV международен конкурс за пианиси–непрофесионалисти „Вивапиано”; Първа нагрда на II детски национален фестивал-конкурс „Нови пианисти”, София; Първо място на VIII фестивал-конкурс „С крилете на музиката”, както и  специална награда – майсторски клас на проф. Людмил Ангелов и Специалната награда „Мария Динолова” от същия конкурс. За 2016 - Първо място на международен конкурс "Piano Craiova", Крайова, Румъния; Второ място на национален конкурс с международно участие "Орфеева дарба"; Първо място на международен конкурс за пианисти-непрофесионалисти "Вивапиано" - София и второ място в дуо на четири ръце на същия конкурс.

Димитър Опърлаков

Димитър Ясенов Опърлаков, 8-ми клас, МГ "Д-р Петър Берон", гр. Варна

Индивидуална парична награда за отлично представяне на републикански и международни олимпиади, конкурси, състезания в областта на математиката.

Значими постижения: Димитър е финалист в проекта "Награди, стипендии и отличия" за втора поредна година. За периода април 2015 - април 2016 той завоюва впечатляващите десет медала: 2 сребърни от международни състезания - на  Втора иранска олимпиада по геометрия и на Международна математическа тинейджърска олимпиада в Малайзия (ITMO); 5 златни, 1 сребърен и 2 бронзови от национални състезания, сред тях: Първо място и златен медал с максимален брой точки на 24-ти математически турнир "Иван Салабашев"; Първо място и златен медал с максимален брой точки на Национално математическо състезание "Атанас Радев", гр. Ямбол; Първо място и златен медал на Математическо състезание "Хитър Петър", гр. Габрово; Първо място на 24-ти математически турнир "Черноризец Храбър"; Първо място и златен медал с максимален брой точки на 20-ти математически турнир "Академик Кирил Попов", гр. Шумен.   
Ясен Малевски

Ясен Иванов Малевски, 5-ти клас, ОУ "Петър Берон, гр. Пловдив

Индивидуална парична награда за талантливо дете с ограничени финансови възможности, за постижения в областта на спортните танци

Значими постижения за последните две години: Сребърен медал, категория мини-дует на квалификации за Dance World Cup 2015; Сребърен медал категория соло деца на Танцова спартакиада, гр. Велико Търново; Два златни медала категория соло и един златен медал категория дует на квалификации за Dance World Cup 2016; Два златни медала в категория соло деца на Sofia Dance Fest, март 2016

Матю Машков

Матю Петков Машков, 7-ми клас, МГ "Баба Тонка", гр. Русе

Индивидуална парична награда за талантливо дете с ограничени финансови възможности, за постижения в областта на физиката.

Значими постижения за последните две години: Второ място на III-тата международна олимпиада по експериментална физика ЕПО-3 –“Денят на резистора” гр. Куманово,30.10.2015г.; Трета награда на Национално състезание по физика, 2015г., гр. В.Търново; Втора награда  от националното  състезание по физика 12-13 март 2016г. в Бургас; Първо място на Националната олимпиада по физика 2016г.

Паолина Гаджулова

Паолина Стоянова Гаджулова, 11 клас, ОМГ "Акад. Кирил Попов", гр. Пловдив

Индивидуална парична награда за талантливо дете с ограничени финансови възможности, за постижения в областта на информатиката.

Значими постижения: Национален Пролетен турнир по информатика, гр Пловдив – първо място и златен медал; Зимни състезания по информатика 2015, гр В. Търново – второ място - сребърен медал; Национален пролетен турнир по информатика 2015, гр. Ямбол – второ място и сребърен медал; 3-то място в Националната ранглиста на състезателите по информатика, възрастова група - 10 клас

Конференции: Ученическа конференция'15 – грамота за отлично представяне и покана за интервю за RSI (Research Science Institute); Ученическа секция'15 – грамота за отлично представяне и покана за участие в Лятна изследователска школа'15; Ученическа конференция'16 – грамота за отлично представяне и покана за интервю за RSI (Research Science Institute) както и грамота за научно ръководство на отличен проект, представен от ученик; Ученическа секция'16 – грамота за отлично представяне и покана за участие в Лятна изследователска школа'16 както и грамота за научно ръководство на отличен проект, представен от ученик.

Национален конкурс „Млади таланти“, 2015, гр. София – лауреат и награда - покана  и участие в European Union Contest for Young Scientists 2015 (Европейски конкурс за млади учени), Милано, Италия; Национален конкурс „Панаир на науката и иновациите-Innofair“ 2015 - Лауреат и награда „Intel Excellence in Computer Science“ (отличие на Интел в областта на компютърните науки),  покана и участие  в Intel ISEF, Финикс, САЩ; Национален конкурс „Млади таланти“, 2016, гр. София – Лауреат и наградата на БАИ.

 

 

 


 

Календар

-
ПРЕМИЕРА на документалния филм "Разкази за шанса и таланта"

-
Център за млади таланти, Бургас